Відійшов до Господа старіший клірик Ніжинської єпархії

29 липня 2016 р. на 88 році життя помер старіший клірик Ніжинської єпархії ‒ схиархімандрит Архип (Анатолій Ігнатович Колодій). Народився священик 8 січня 1929 р. в м. Гайсин Вінницької області в благочестивій селянській родині.

Відійшов до Господа старіший клірик Ніжинської єпархіїБатьки його, монах Ілія і монахиня Пульхерія, перед смертю прийняли чернецтво. 18 лютого 1959 р. Анатолій Колодій архієпископом Чернігівським і Ніжинським Андрієм (Сухенко) був рукоположений у стані целібату в диякона, а 21 листопада 1959 р. ‒ у священика. Отець Анатолій служив на різних парафіях Чернігівської єпархії. З 1986 р. був настоятелем Хрестовоздвиженської церкви с. Хотинівка Носівського району. В листопаді 2009 р. за його власним бажанням був переведений у братію Ніжинського Благовіщенського монастиря. 4 грудня 2009 р. був пострижений у мантію з іменем Антоній (на честь преподобного Антонія Печерського). До дня Святої Пасхи 2010 р. був зведений у сан архімандрита. 18 березня 2014 р. пострижений у велику схиму з іменем Архип (на честь святого апостола Архипа). До дня Святої Пасхи 2015 р. був нагороджений правом носіння другого хреста з прикрасами.

Вічна йому пам’ять!

Фото Сергія Рижкова